CARE kodumajapidamiste kaasamise kampaania

CARE projekt uurib, kuidas kodumajapidamised kõikjal Euroopas saaksid lihtsamini kestlikult toimetada. Euroopa Liidu rahastatud projekti eesmärk on leida nutikaid viise ressursside mõistlikuks kasutamiseks: näiteks toidujäätmete vähendamiseks ja riiete eluea pikendamiseks. 

CARE'i koolitusprogrammiga liituvad majapidamised saavad osaleda toredates ühistegevustes ja avastavad, kuidas lihtsad igapäevased tegevused võivad anda suuri muutusi mitte ainult planeedi, vaid ka tervise, rahaasjade ja kogukondlike sidemete jaoks. 

The Circular consumption Activities to tRansform households toward material Efficiency (CARE)

CARE projekti eesmärk on muuta 2027. aastaks saja Euroopa majapidamise käitumisharjumusi edendades säästvat eluviisi ja ühtlasi võideldes kliimamuutustega.

Harjumuste muutmisega suunatakse inimesi keskkonnasäästlikumalt elama, keskendudes toidule ja tekstiilile ning leitakse üheskoos iga leibkonna jaoks sobivaim bio- ja tekstiilijäätmete käitlemise lahendus. Lääne-Harju vallast valitakse välja 15-20 majapidamist, keda vastavalt just nende käitumisharjumustele hakkavad nõustama Teeme Ära SA eksperdid.

Projekti teadustööd veavad eest Tampere Ülikool, Oslo Metropolitan Ülikool, Lundi Ülikool, IVL Svenska Miljöinstitutet, BOKU Universität Für Bodenkultur Wien.

Projekti konsortsiumis on kokku 11 partnerit 6 Euroopa riigist - Soomest, Rootsist, Norrast, Saksamaalt ning Eestist Lääne-Harju Vallavalitsus ja Zero Waste Estonia.

  • CARE projekti tegevusi rahastatakse Horizon Europe meetmest.

  • Projekti kogumaksumus on 5,5 miljonit eurot.  

  • Projekti aeg: 01.01.2024   kuni 31.12.2027. 

  • Projekti koduleht: https://circularhouseholds.eu/

Majapidamiste piloteerimiseks töötatakse esmalt välja ja katsetatakse nõustamisteenuseid ja erinevaid praktilisi koosloomelahendusi, mis aitavad muuta säästlikud tarbimisharjumused üksikisikute, perede ja kogukondade igapäevaelu lihtsaks osaks. CARE projekti lähenemine põhineb süstemaatilisel teaduslikul metoodikal – majapidamiste piloteerimise tarbeks täiendatakse olemasolevaid metoodikaid nagu olelusringi analüüs ja toote keskkonnajalajälg, mille abil mõõdetakse ja hinnatakse majapidamiste keskkonnamõju ja selle vähenemist (nõustamisteenuste ja erinevate praktiliste koosloomelahenduste järgselt).